Każda droga to tak naprawdę dwie drogi. Tam i z powrotem.
Droga powrotna jest zawsze najważniejsza.

Leonie Swann


Dnia 19 czerwca 2019 r. uczniowie przeworskiej „Jagiellonki” rozpoczęli upragnione wakacje. Poprzedziła je uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Na początku społeczność szkolna podziękowała Panu Bogu za mijające 10. miesięcy nauki i pracy, uczestnicząc w Mszy Św. w Bazylice p.w. Ducha Św. w Przeworsku.  Liturgii przewodniczył ksiądz prałat Tadeusz Gramatyka, a słowo do zebranych wygłosił ks. Tomasz Hryniak. Kapłan zaakcentował, że zakończył się rok szkolny, ale nie zakończyło się spotkanie z Panem Bogiem. Przypomniał również młodzieży, aby dokonując wyboru dróg, zawsze na pierwszym miejscu stawiali Pana Jezusa.
Następnie, w budynku szkolnym, na sali gimnastycznej, odbyła się dalsza część uroczystości. Ceremoniał szkoły przeprowadził pan Krzysztof Mirkiewicz. Po Hymnie Narodowym głos zabrał Piotr Kuc – dyrektor szkoły.
Pan dyrektor, odnosząc się do dekoracji, na której widniał latawiec, powiedział, że jest on symbolem wolności, gdyż wzbija się w powietrze, ale jednocześnie, ze względu na obecność sznurka, ta swoboda jest kontrolowana przez rodziców i nauczycieli, którzy strzegą młodych ludzi.
Później przyszedł czas na podziękowania: pana dyrektora - gronu pedagogicznemu i młodzieży, pani Barbary Wiśniowskiej – nowej przewodniczącej Rady Rodziców – dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, samorządu uczniowskiego – nauczycielom i dyrekcji.
Bardzo miłą częścią spotkania było wręczenie nagród wychowankom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz  uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Na zakończeni wychowawcy ze swoimi podopiecznymi przeszli do sal lekcyjnych, by tam dokonać rozdania pozostałych świadectw, dyplomów i wyróżnień.

 

Udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia 02 września 2019 r. na inauguracji roku szkolnego 2019/2020 !
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
w dniu 19 czerwca 2019 r. wg następującego porządku:

    7:45  - Zbiórka młodzieży przed budynkiem szkoły,
    8:00 -  Msza Św. w Bazylice p.w. Ducha Świętego,
    9:00  - Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 na sali gimnastycznej
               (wręczenie  świadectw z wyróżnieniem).

Po spotkaniu na sali gimnastycznej podopieczni wraz z wychowawcami udadzą się do sal lekcyjnych w celu rozdania pozostałych świadectw.

W piątek  14 czerwca 2019 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku odbył się konkurs z wiedzy prawnej dla uczniów ze szkół średnich z terenu Powiatu Przeworskiego.
W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół:
•    Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku,
•    Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku,
•    Zespół Szkół w Kańczudze.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Teresa Ruchała - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku,
II miejsce - Zuzanna Jarosz - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku,
III miejsce - Dominika Kardasińska - spół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.
Laureaci otrzymali opaski sportowe Mi Band 3, zaś wszyscy uczestnicy atrakcyjne materiały promocyjne Powiatu Przeworskiego.
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła "Pasieka" - Fundacja Rozwoju i Wsparcia przy współfinansowaniu ze środków Powiatu Przeworskiego.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdc0d8660ce4

Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 - 2020.
 
W ramach projektu nasza szkoła otrzymała 15 tys. zł na zakup nowości wydawniczych i książek niebędących podręcznikami. Celem programu jest wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji: do 31 grudnia 2019r. 

 

W czerwcu "Skrzynka życzeń w bibliotece" przyłącz się do wakacyjnych zakupów.

Zaproponuj tytuły, autorów, serie wydawnicze, które są dobre do poczytania w wolnym czasie!

Od 14 czerwca akcja

DOBRA KSIĄŻKA W WOLNYM CZASIE- „WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE”

(wszyscy rozliczeni z biblioteką mogą wypożyczyć książki z działu Nowości)

Lwów był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wycieczki: uczniowie klas 1A, 1B i 1 E wraz z opiekunkami: p. Anną Bąk, p. Moniką Czech, p. Alicją Domką i p. Lucyną Kontek. Upalne dni 10 i 11 czerwca br. przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń. Sam fakt przekraczania polsko – ukraińskiej granicy i sprawdzanie paszportów był bardzo emocjonujący. A później, po dotarciu do celu, już tylko zwiedzanie, zwiedzanie, zwiedzanie i towarzyszący mu zachwyt pięknem, atmosferą i klimatem tego starego miasta ( Lwów powstał w 1250 roku na terenie Galicji, do której zaliczał się także nasz Chełm ). Zwiedziliśmy: katedrę grekokatolicką św. Jura, Wzgórze Wuleckie - w tym miejscu hitlerowscy oprawcy rozstrzelali polskich profesorów lwowskich uczelni i członków ich rodzin; śródmieście Lwowa (wpisane na Listę UNESCO) - rynek z Kamienicą Królewską, ratusz, katedrę rzymskokatolicką z kaplicą Boimów, katedrę ormiańska, odbyliśmy spacer Prospektem Swobody – pomnik Adama Mickiewicza, operę lwowską, cmentarz: Łyczakowski i Orląt, ruiny Wysokiego Zamku, obejrzeliśmy panoramę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, kościół Dominikanów, Wały Gubernatorskie, Basztę Prochową, kościół Bernardynów, Cerkiew Wołoską. Był czas na posmakowanie regionalnych pyszności kuchni ukraińskiej oraz dokonanie zakupów pamiątek. Największą popularnością cieszyły się magnesy, słodycze i kolorowe wianki. Nocowaliśmy w bardzo eleganckim, komfortowym, położonym w parkowej strefie miasta, hotelu. Opuszczaliśmy Lwów – jedno z najpiękniejszych miejsc Ukrainy - pełni wrażeń. Wielu z nas obiecało sobie powrócić jeszcze kiedyś do tego wyjątkowego grodu. Miasta z duszą i niepowtarzalnym charakterem.

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki