Dnia 11.01.2019 roku wyruszyliśmy wraz z opiekunem p. A. Lechowicz do fundacji "Wzrastanie", która znajduje się w Przeworsku. Nasz szkolny klub HDK PCK już niejednokrotnie był tam w odwiedzinach i podopieczni bardzo nas polubili, o czym świadczyło kolejne zaproszenie nas w ich progi. Tym razem przygotowali dla nas koncert kolęd i pastorałek, do którego bardzo długo się przygotowywali. Przybyliśmy na miejsce 18 osobową grupą, otrzymaliśmy śpiewniki, a następnie zaczęło się kolędowanie. Podopieczni chcieli pokazać się od jak najlepszej strony, niektórzy nawet postanowili pokazać swój talent muzyczny poprzez grę na instrumentach. Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy, a przy tym świetnie się bawiliśmy. Mało tego, że koncert był bardzo dopracowany jeśli chodzi o śpiew oraz muzykę, to w dodatku występujący mieli świetne stroje, nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Bezcenne były uśmiechy osób z fundacji, to że mogliśmy sprawić im radość, to naprawdę wspaniałe uczucie! Na koniec każdy podopieczny otrzymał drobne upominki,  z których bardzo się cieszył. Natomiast my zostaliśmy pożegnani słodkim poczęstunkiem, który był bardzo miłym gestem.
Spędzony w fundacji czas po raz kolejny był wspaniałym przeżyciem i razem z całą obecną tam grupą wolontariuszy PCK  mamy nadzieje, że jeszcze niejednokrotnie będzie okazja tam wrócić.

View the embedded image gallery online at:
http://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdd518dd164b

 

Organizator Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego KRĄG PLUS oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA FOTO uprzejmie informuje, że wydłużył termin przyjmowania zgłoszeń konkursowych do dnia 25 stycznia 2019 r.

 

Regulamin VI Edycji Konkursu Historycznego „Krąg” PLUS
Karta zgłoszenia

 

 

Regulamin V Edycji Konkursu „TĘCZA”
Karta zgłoszenia

 

 

W dniach 20 – 23.09.2018 odbyło się II spotkanie koordynatorów projektu Erasmus+ „How sustainable is my school?”. Spotkanie miało miejsce w Pesaro we Włoszech. Naszą szkołę reprezentowali p. Katarzyna Materna i p. Aleksander Szklarek. W tracie spotkania podsumowano działania podjęte podczas I roku projektu oraz dokonano planu działań na rok szkolny 2018/19. Przedyskutowano sprawy organizacyjne oraz propozycje zadań do realizacji podczas II wizyty partnerskiej. Ustalono termin spotkania partnerskiego które odbędzie się w Polsce -  17 – 23.03.2019. W tych dniach będziemy gościć w naszym mieście młodzież wraz z opiekunami z pozostałych szkół partnerskich z Włoch, Niemiec, Rumunii i Francji.

 

 

Dnia 21 grudnia 2018r. odbyły się w naszej szkole tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka. Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczął dyrektor Piotr Kuc, witając zaproszonych gości i całą społeczność szkolną oraz składając wszystkim świąteczne życzenia. Następnie głos zabrali: wicestarosta Jerzy Mazur, p. Barbara Borowiec oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Serdeczne słowa życzeń i pierwsze akordy muzyki w wykonaniu  kwartetu smyczkowego wprowadziły nas w magiczną atmosferę świąt. Za sprawą utalentowanych młodych aktorów odbyliśmy podróż w czasie, aby raz jeszcze zatrzymać się przy ubogiej stajence i pokłonić przed Bożą Dzieciną. Zanim to jednak nastąpiło, byliśmy świadkami spotkania Trzech Króli z podstępnym Herodem. Wraz z Pasterzami zachwycaliśmy się blaskiem i urodą Aniołów, których słowa wypełniły nasze serca Bożą radością. Jasełka uświetniły szkolne wokalistki, które przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego, wzruszyły nas pięknym wykonaniem kolęd. Ostatnim akcentem jasełkowego przedstawienia było zaśpiewanie przez całą społeczność szkolną kolędy "Bóg się rodzi". Pan dyrektor Piotr Kuc podziękował wykonawcom i opiekunom. Wyrazy uznania dla młodych artystów usłyszeliśmy również od  pana wicestarosty Jerzego Mazura. W  jasełkach wzięło udział 33. uczniów z klas: 2a, 1c, 2c, 3b, 3d, 3a, 1e oraz ubiegłoroczna absolwentka. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas radą i pomysłami, poświęcili swój wolny czas, pomogli nam w przygotowaniu strojów i dekoracji.

 

W dniach 17, 18  oraz 11 grudnia (w trakcie spotkań z Rodzicami) w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny.  Można było kupić ozdoby świąteczne oraz pyszne wypieki. Dzięku Waszej hojności zebraliśmy 955zł, które już trafiły na konto Fundacji "Wzrastanie" i wspomogą podopiecznych Domu Dziecka w Przeworsku. Dziękujemy wszystkim darczyńcom: p. Małgorzacie Jakubowskiej, p. Jadwidze Śliwie, p. Joannie Kozak, podopiecznym Fundacji "Wzrastanie", Paulinie Wrotny kl. 2b, Paulinie Balawender kl. 2a, Kamilii Turek kl. 2b, Justynie Kruk kl. 1d, Joannie Ząbroń  kl. 1d, Marii Łańskiej kl.1e, Wiktorii Kruk kl. 2d, Ewie Brożbar kl. 1c, Marcelinie Chmura  kl. 1d, Martynie Szczepańskiej  kl. 2a, Marii Muravskiej  kl. 3b, Angelicea Fudale  kl. 2d. i wielu innym osobom.  Szczególne podziękowania kierujemy do p. Małgorzty Balawender za wsparcie w kolejnym już roku pięknymi stroikami i ozdobami, p. Annie Płocicy za ręcznie wykonane, misterne ozdoby choinkowe oraz p. Eli Olszyńskiej za wieczory spędzone przy maszynie.

 

Dziękujemy społeczności szkolnej oraz Rodzicom za szczodrość, życzliwość i udział w kiermaszu.

 

 

Szkolna Grupa Wolontariuszy