AGATA I JEJ PASJE

Agata Sykała ( ur. 1998 )  - wychowanka przeworskiej „Jagiellonki”, uczennica klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego -  właśnie zadebiutowała na rynku wydawniczym jako autorka książki pt. „Bajarz”. Opowiada ona  historię młodego Lasoty, który  „poszukując zaginionych fragmentów w pamięci, odnalazł coś, o czym nigdy wręcz nie myślał”. W „Przedmowie” autorka życzy czytelnikowi, nazwanemu  tu „podróżnikiem”, by powieść otworzyła go na świat, „którego ludzkie oko nie potrafi ujrzeć!”.

 

 

 

SPORT

Chcąc odrobinę przybliżyć tegoroczne sukcesy sportowe naszej szkoły, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady z naszymi mistrzami - Dawidem Surmiakiem i Martyną Zając. Czytaj dalej...

 

 

MUZYKA

Jakub Żytecki  – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku ( 2009 – 2012 ).

Polski genialny gitarzysta i kompozytor, współtwórca zespołu „DispersE”, z którym wydał dwie płyty długogrające. Zespół koncertuje zarówno w kraju, jak i w Europie. Autor solowej płyty. Prowadzi warsztaty muzyczne w Polsce i za granicą.

 

DZIENNIKARSTWO

Katarzyna Zając – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku ( 2009 – 2012 ). Zwyciężczyni „Konkursu o indeks im. Biskupa Jana Chrapka”.

Nasza absolwentka obecnie  kończy studia dziennikarskie I stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po obronie tytułu licencjata, planuje kontynuację nauki na studiach magisterskich. Aktywna w mediach publicznych: pracowała przy wielu projektach w radio  i telewizji. Jest także autorką artykułów prasowych.  Obecnie debiutuje w TVP, współtworząc m.in. programy edukacyjne dla młodzieży. 

Z Katarzyną Zając rozmawia była wychowawczyni Alicja Domka. Czytaj dalej...

 

AKTORSTWO

Joanna Dryś - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (2009-2012) i studiów licencjackich z Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim (2012-2015). Obecnie studiuje w Szkole Aktorskiej SPOT, gra w teatrze dla dzieci oraz studenckim Teatrze 74.

 

 

 

 

MUZYKA

Natalia Wilk –absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (2005 – 2008) zniezwykłym głosem, wielkim talentem i miłością do śpiewu  . Ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Kształciła się w klasie Krystyny Prońko oraz Moniki Malec - Piotrowskiej. Wielokrotna Laureatka konkursów wokalnych.

Z Natalią Wilk rozmawia była wychowawczyni Joanna Kozak. Czytaj dalej...

 

 

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki