Siedziba I LO znajduje się w Przeworsku, mieście powiatowym w województwie podkarpackim, w dwóch połączonych łącznikiem budynkach, zlokalizowanych na skarpie nad starorzeczem rzeki Mleczki, nieopodal Bazyliki Przeworskiej.
Starszy budynek jest obiektem zabytkowym. Początkowo pełnił on funkcję SP Nr 1, natomiast w roku 1963 został oddany do dyspozycji Liceum.
Drugi budynek jest obiektem nowym, wybudowanym na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. W jego skład wchodzi duża sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Wymienione budowle otacza obszerny dziedziniec.

W obu budynkach szkolnych znajdują się 22 dobrze wyposażone klasopracownie, 2 nowe pracownie internetowe, szkolne centrum multimedialne, biblioteka, sala gimnastyczno-korekcyjna z pełnym, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, zapleczem sanitarnym, gabinety dyrekcji, administracji, gabinet medyczny oraz obszerny pokój nauczycielski.

Na przytulnym poddaszu starego budynku zlokalizowano klasy, pracownię komputerową i pomieszczenie socjalne dla uczniów gimnazjum. Znajduje się tam również gabinet pedagoga szkolnego oraz pomieszczenie administracyjne. Wnętrze szkoły jest zadbane i urządzone z myślą o uczniach.

Uczniowie dbają o akcenty artystyczne szkoły.

Sale lekcyjne są przestronne i tworzą doskonałe warunki do nauki. Nie brak w nich zieleni oraz pomocy dydaktycznych. O wygląd klas dbają sami uczniowie, dlatego są kolorowe i pomysłowo przygotowane do zajęć, stwarzając miłą atmosferę do nauki. W szkole mieści się również sklepik uczniowski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

13 lutego 2008 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie stołówki szkolnej. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ czekaliśmy na nią 7 lat. Stołówka jest bardzo przytulna i estetyczna, dlatego jedzący obiady mogą czuć się w niej jak w domu. Miła obsługa sprawia, że wszystko jest dobrze przygotowane i wspaniale smakuje. Przechodząc na przerwach obok stołówki można zauważyć, jak wielu uczniów i nauczycieli z niej korzysta i jak bardzo jest ona potrzebna.
Nasza stołówka nie powstałaby dzięki zaangażowaniu i wytrwałości Pani Dyrektor Krystyny Ścisłowicz.

6 marca 2013 r. nastąpiło otwarcie siłowni w naszej szkole.

Uczniowie poświęcili nauczycielom, którzy ryzykowali wolność osobistą i edukowali młodzież, odpowiednie miejsca w szkole i pamięci. Byli to Janina Różbicka, Jan Ćwierz, Leon Trybalski.

Na szczególną uwagę w szkole zasługuje kącik poświęcony Patronowi Naszej Szkoły - Królowi Władysławowi Jagielle.

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki