W dniach od 30 stycznia do 6 lutego 2016, 15-osobowa grupa uczniów naszego liceum pod opieką Pani Marty Inglot oraz Pani Anny Bąk, przebywała w Holandii. Byliśmy gośćmi nauczycieli, uczniów i rodziców ze szkoły partnerskiej ‘t-Atrium w Amersfoort. Pobyt polskiej grupy w Holandii związany był z międzynarodowym projektem pod tytułem ‘Building Europe through Entrepreneurship and Employment’ koordynowanym przez szkołę w Amersfoort.  Mieliśmy więc niepowtarzalną okazję znaleźć się wśród młodzieży i nauczycieli z Portugalii, Belgii, Włoch, Litwy, Turcji i USA i ćwiczyć język angielski na żywo oraz uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych.

Uczniowie i nauczyciele zakwaterowani byli w rodzinach holenderskich, co dało szansę zasmakowania tradycyjnej kuchni, poznania kultury i obyczajów oraz doświadczenia ich życia na co dzień.  Jeździliśmy więc wszędzie rowerami, jedliśmy sery i masło czekoladowe, a najważniejszy posiłek dnia serwowany był wieczorem.

Warsztaty projektowe polegały na udoskonaleniu istniejącej firmy i zaprojektowaniu jej reklamy . 12 grup w międzynarodowym składzie walczyło o główną nagrodę. Cieszymy się, że w zwycięskiej drużynie znalazła się nasza uczennica Agata Sykała, a pracami tej grupy kierowały Panie Piret Paris i Marta Inglot.

W dniach od 9 do 16 kwietnia 2016 przebywali z nami Goście z Holandii – 17 uczniów oraz dwoje nauczycieli. Wizyta holenderskiej grupy to druga część projektu wymiany młodzieży, którą nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły oraz ‘t-Atrium w Amersfoort realizują w tym roku szkolnym. 

W poniedziałek, 11 kwietnia odbyło się uroczyste powitanie Gości, o czym pisałam w osobnym artykule ‘Witamy Gości z Holandii’. A jak przebiegał program kolejnych dni tygodnia?

Wtorek, 12 kwietnia, spędziliśmy w Rzeszowie, stolicy Podkarpacia. Najpierw wizyta w zakładach mięsnych ‘Smak’ w Górnie, podczas której uczniowie poznali cały proces produkcji wyrobów mięsnych, tak dobrze znanych ze sklepowych półek. Dowiedzieliśmy się też o bardzo skromnych początkach i kolejnych etapach rozwoju zakładu na przestrzeni 25 lat działalności.

Kolejnym punktem w tym dniu była wizyta w gmachu Urzędu Marszałkowskiego, symboliczny znicz pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz spotkanie z członkiem zarządu Panem Lucjanem Kuźniarem. W drodze do Rynku, wstąpiliśmy jeszcze do Biblioteki Wojewódzkiej, aby obejrzeć XV-wieczne rękopisy i starodruki związane z historią miasta, a następnie zwiedzaliśmy Trasę Podziemną. Ten intensywny dzień zakończyliśmy rozrywkowo - na kręgielni.

 

Środa, 13 kwietnia, upłynęła pod hasłem warsztatów edukacyjnych w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Uczniowie polscy i holenderscy uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych w formie warsztatów i laboratoriów w języku angielskim przez wykładowców uniwersyteckich. A wieczorem, na stadionie MOSiR w Przeworsku, odbył się mecz towarzyski Polska – Holandia, który przyciągnął wielu kibiców z miasta. Wynik meczu 5:5 radował wszystkich.

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki