Dnia 16. Października 2013 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym wirtualne spotkanie ze szkołą w Hiszpanii, czyli tzw. "Skype meeting". Za pośrednictwem Internetu połączyliśmy się ze szkołą w Gironie, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska. Spotkanie zorganizowała Pani Marta Inglot oraz Pani Susan McBride, koordynatorki projektu wymiany młodzieży obu szkół. Partnerstwo obu szkół rozpoczęło się w czerwcu 2013 roku od zarejestrowania projektu współpracy na portalu eTwinning. Odbyło się wówczas pierwsze spotkanie wirtualne obu szkół.

 Tym razem, w ciągu dwóch godzin, przez "szkolną kafejkę internetową" przewinęło się 44 uczniów z różnych klas. Każdy miał 20 minut na przeprowadzenie rozmowy z koleżanką lub kolegą z Girony. Nasze rozmowy były ukierunkowane na doświadczenia w podróżowaniu i turystyce, a uczniowie po obu stronach ekranu mieli do wypełnienia identyczne ankiety. Rozmowom towarzyszył śmiech i dobra zabawa.
Zapewne dla wielu z nas było to niesamowite przeżycie. Oprócz doświadczeń związanych z poznaniem nowej osoby w drugiego końca Europy, mogliśmy zapytać o ich pasje i zainteresowania, a także doskonalić swoje umiejętności językowe. Całe wydarzenie można zaliczyć do bardzo udanych. Ku radości wszystkich uczestników, a także tych, którzy nie zdecydowali się wziąć udziału w rozmowach z Hiszpanami, zaplanowane zostało następne na pierwszy tydzień grudnia.

A oto co napisały Olga i Klaudia z 1C: Trafiłyśmy na naszych rówieśników Joel i Guillien. Z początku obawiałyśmy się czy zdołamy z nimi porozumieć, ale rozmowa bardzo dobrze nam poszła. Oprócz wypełnienia ankiety, udało nam się porozmawiać o naszych zainteresowaniach oraz, czego można się było spodziewać, o piłce nożnej. Okazało się, że cała nasza czwórka kibicuje klubowi Barcelony, więc znaleźliśmy wspólny temat. Z żalem odstępowałyśmy komputer następnym uczniom, gdyż było to naprawdę niesamowite przeżycie. Polecamy każdemu udział w kolejnych Skype-meetingach i zapewniamy, że nikt nie będzie żałował tej decyzji.

Warto wspomnieć, że obsługą techniczną wydarzenia zajęli się uczniowie: Maciej Szpejankowski z 2C, Tomasz Jaśkowiec z 2A oraz Wojciech Jaśkowiec z 1A pod opieką Pana Wiesława Jaśkowca.
Tekst opracowała Magdalena Majcher z 2A, na podstawie wypowiedzi: Aleksandry Rzeczycy z 1A, Aleksandry Konieczny z 1A, Olgi Hnatkowskiej z 1C i Klaudii Ryzner z 1C.

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki