W dniach 8-12 kwietnia 2014 r. 20-osobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Wł. Jagiełły  w Przeworsku wraz z nauczycielkami: Panią Martą Inglot i Panią Moniką Czech, przebywała w szkole partnerskiej w Gironie, w Hiszpanii,  oraz brała udział w zajęciach zaplanowanych przez gospodarzy spotkania.

Pobyt naszej młodzieży w Hiszpanii to część projektu edukacyjnego i druga część wymiany szkół pod hasłem ‘Exploring Diversity in Europe’. W programie pobytu znalazły się m. in. zajęcia językowe ukierunkowane na porównanie różnic kulturowych naszych regionów i krajów, rozmowy na temat przyszłości młodego pokolenia w Europie oraz wykonanie grupowych plakatów.

Uczniowie z Polski mieli okazję poznać bogatą historycznie i kulturowo Gironę oraz Barcelonę. Zakosztowali również współczesnych atrakcji turystycznych regionu, którego urokliwe plaże, czyste morze  i śródziemnomorski klimat przyciągają wczasowiczów w różnych krajów Europy i świata.

Tego typu projekty są wspaniałą lekcją języka angielskiego, bowiem używany w codziennych sytuacjach wraz z parterami projektowymi, staje się bardziej zrozumiały, biegły i bogatszy w słownictwo . Oprócz tego, przez poznanie historii regionu, lepiej rozumiemy zwyczaje tamtejszych mieszkańców, które w pierwszej chwili wydają nam się dziwne i czasami niedorzeczne.

Z bieżących relacji uczestników wymiany oraz z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że cały projekt wymiany młodzieży z Polski i Hiszpanii jest jednym wielkim sukcesem edukacyjnym i organizacyjnym obu szkół. Obecnie, uczniowie- uczestnicy projektu przygotowują kronikę wydarzeń w formie opisowej i multimedialnej, które będą zamieszczone na stronie szkolnej.  

Ze wstępnych rozmów z koordynatorem projektu ze strony hiszpańskiej, Panią Susan McBride mogę zdradzić, że szkoła w Gironie jest poważnie zainteresowana kolejnym tego typu projektem z naszą szkołą w następnym roku szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Marta Inglot, koordynator projektu

 

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki