Uczniowie Przeworskiej Jagiellonki zdążyli już oswoić się z video-konferencjami organizowanymi co jakiś czas wspólnie ze szkołami europejskimi. Po zakończeniu projektu współpracy i wymiany ze szkołą we Francji, partnerem Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku na kolejny rok szkolny 2013/14 jest Institutd"EducacioSecundariaMontilivi w miejscowości Girona w Hiszpanii. Koordynatorami nowego projektu są nauczycielki języka angielskiego: Pani Susan McBride ze szkoły hiszpańskiej oraz Pani Marta Inglot ze strony polskiej.

 W środę,12 czerwca 2013 roku obie szkoły zapoczątkowały swoją współpracę przez zorganizowanie spotkania on-line uczniów i nauczycieli. Polsko-hiszpański"Skype Meeting" trwał przez dwie godziny, a uczestniczyło w nim 40 uczniów z naszej szkoły oraz około 30 uczniów ze szkoły w Gironie. Cały czat był ukierunkowany na zebranie jak najwięcej informacji na temat szkół i miast partnerskich oraz zainteresowań młodzieży w Hiszpanii i w Polsce. Pomimo chwilowych problemów technicznych po obu stronach, całe wydarzenie było bardzo pozytywnym doświadczeniem, w ocenie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Oto, co mówią sami uczestnicy:
Gabriela, 1A: "Uczestniczyłam we wszystkich SkypeMeetingach - zarówno w poprzednich z Francją jak i teraz z Hiszpanią. Mogę powiedzieć, że ostatnie wydarzenie było najlepiej zorganizowane ze wszystkich dotychczasowych szkolnych spotkań wirtualnych. Dużo łatwiej można było porozumieć się z Hiszpanami, zawrzeć nowe znajomości i dowiedzieć się czegoś o naszych zagranicznych kolegach. Nie miałam żadnych problemów z komunikacją, tak jak to bywało w poprzednich SkypeMeetingach. Oby tak dalej!

Karolina, 2B: "Uważam, że Skypemeeting ze szkołą w Hiszpanii był bardzo ciekawy. Poznałam dwie fajne, sympatyczne dziewczyny. Miło nam się rozmawiało, choć chwilami źle było słychać. Mimo, że trochę się denerwowałam, bardzo mi się podobało całe spotkanie".

Jan, 2B: "Skype Meeting był dla mnie ciekawym wydarzeniem, pierwszy raz miałem okazję w nim uczestniczyć. Chociaż nie było to prawdziwe spotkanie, trzeba było opanować język angielski, aby rozmowa jakoś się udała. Mimo drobnych problemów z połączeniem, moje wrażenia są bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się uczestniczyć w kolejnych takich spotkaniach".

Dawid, 2E: "Skypemeeting był dla mnie ciekawym doświadczeniem. Poznałem osobę, z którą w łatwy i szybki sposób nawiązałem kontakt. Jak się okazało, mieliśmy wspólne zainteresowania, więc rozmowa przebiegła bardzo sprawnie i z dużą dawką humoru. Podsumowując, taki Skype Meeting jest wspaniałą inicjatywą, gdyż możemy ćwiczyć język angielski zawierając nowe znajomości"
Karolina Gilecka, 2B: "Uważam, że Skype Meeting to bardzo fajna sprawa. Nigdy bym nie pomyślała, że jestem w stanie wydobyć z siebie tyle słówek! Bardzo mi się podobało i serdecznie polecam wszystkim tym, którzy nie wierzą w swoje umiejętności"

Grzegorz, 2E: " Ostatni Skype Meeting był fantastyczny! Poznałem dwie interesujące osoby, z którymi zaprzyjaźniłem się. Zaprosili mnie do swojego miasta Było naprawdę świetnie!"
Susan McBride: "Great to hearpositiveexperiences. It was great speaking to you on Wednesday. And I think it has given my students a taste of what they can do".

Serdecznie dziękuję Wszystkim,którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu"Skype-Meetingu" ze szkołą hiszpańską.Bardzo liczę na dalszą współpracę, gdyż partnerstwo ze szkołą hiszpańską dopiero się zaczęło

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki