W dniu 09.11.2013r w Rzeszowie odbył się I Bieg Niepodległości pod nazwą „Rzeszowska Dycha”. Impreza biegowa zorganizowana z okazji Święta Niepodległości w centrum miasta, zgromadziła bardzo dużą ilość startujących jak i kibiców. Pod hasłem "RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU” rozegrano wiele konkurencji biegowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Główny bieg Open został rozegrany na dystansie 10 kilometrów ulicami Rzeszowa. Na starcie stanęło siedmiuset biegaczek i biegaczy nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Liczną grupę stanowili zawodnicy z Ukrainy i Kenii. W głównej kategorii Open tryumfował Artur Kozłowski z Sieradza, co można uznać za niespodziankę bowiem w gronie faworytów wymieniało się zawodników z Kenii.

W kategorii M-16 nasz uczeń Patryk Marszałek zdobył III miejsce. To kolejny jego sukces w tym roku. Na starcie można było spotkać również liczną grupę mieszkańców z Przeworska. Na mecie spotkali się: absolwent LO Marcin Leśnick, nauczyciel Mariusz Cieśliński i uczeń Patryk Marszałek.

Rusz się człowieku - to hasło które można było usłyszeć przed startem. Cała nasza trójka zachęca do biegania. Polub bieganie. Sprawdź swoje możliwości. Do zobaczenia na kolejnym biegu