W dniu 21.12.2017 r. społeczność naszej szkoły spotkała się na sali gimnastycznej, by w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przenieść się, dzięki magii teatru, do Betlejem, gdzie ponad 2 tysiące lat temu narodził się Mesjasz, który zmazał grzech pierworodny i dał zbawienie światu.
Młodzież klas 2b, 1a i 1d zabrała nas w podróż do biblijnego raju, gdzie zaczęła się historia ludzkości. Zatrzymaliśmy się raz jeszcze przed drzewem poznania dobra i zła, gdzie spojrzeliśmy w oczy szatana (W. Motyka). Z pierwszymi rodzicami (E. Superson, P. Wąsacz) przeżywaliśmy dramat wygnania z raju. Olśnieni anielskim blaskiem Archanioła Gabriela (M. Rupar), cieszyliśmy się perspektywą narodzin Zbawiciela. Wreszcie, współczując wyrzuconym przez właścicieli gospody (K. Ślipko, J. Słowik) Maryi i Józefowi (G. Fąfera, K. Basiak), przeżyliśmy swoiste katharsis, aby następnie wraz z pasterzami (J. Ciąpała, J. Surmiak, D. Zięba, M. Rzeczyca) i królami (B. Płocica, K. Szumierz, Ł. Hałys) pokłonić się pokornie przed Dzieciątkiem Jezus w betlejemskiej stajence, otoczonej opiekuńczymi skrzydłami aniołów ( K. Wojtas, A. Mazurek, J. Dyrkacz, N. Głąb).
Ogromnych emocji dostarczyły odbiorcom kolędy w mistrzowskim wykonaniu szkolnego chóru, który doskonalił swe wokalne umiejętności pod okiem niezastąpionego ks. Tomasza Hryniaka. Za tę niezwykłą ucztę muzyczną należą się Księdzu serdeczne podziękowania.
Wyrazy uznania należą się zarówno recytatorkom (A. Jeńć, P. Obłoza, A. Uchyra) jak i solistkom (A. Wajda, J. Markowska), dzięki którym sala gimnastyczna stała się na chwilę miejscem niepowtarzalnego spotkania dramatu, poezji i muzyki. "Efekty specjalne" stanowiły dopełnienie całości spektaklu (Ł. Hałys, R. Superson).
Nie ma teatru bez oprawy scenicznej. Bardzo gorąco dziękujemy za przygotowanie wspaniałych dekoracji i udostępnienie rekwizytów, strojów itp. p. M. Flak, p. M. Czech, p. K. Wiśniowskiej, p.E. Ziębie, p. A. Lechowicz oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do pomocy w przygotowaniu tegorocznych Jasełek.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!