Wolontariuszom Szkolnego Klubu HDK PCK i jego opiekunce - pani Agnieszce Lechowicz,  w działaniach na rzecz innych nie przeszkadza weekend ani śnieg. W niedzielę trzeciego grudnia dziesięciu uczniów  naszej szkoły zbierało datki na leczenie Michalinki Kułakowskiej w czasie Przeworskich Mikołajków na hali sportowej przy przeworskim gimnazjum jako wolontariusze Rejonowego Oddziału PCK w Przeworsku. Michalinka Kułakowska to zaledwie pięciomiesięczna dziewczynka, która prowadzi nierówną i brutalną walkę z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Choroba atakuje mięśnie dziewczynki, spowodowała, że nie może już ruszać rączkami ani nóżkami, coraz trudniej się jej oddycha i ma problemy z przełykaniem śliny. Jest jednak nadzieja - Michalinka jest leczona w Paryżu, codziennie przyjmuje preparat, któremu może udać się zatrzymać rozwój choroby i pozwolić jej rozwijać się tak, aby była w przyszłości samodzielna. Jej rodzice to młode małżeństwo z Przeworska, obydwoje lekarze. Zarówno leczenie, jak i sprzęt dla Michalinki to wielkie koszty, jednak wiemy, że ludzie z Przeworska i okolic mają wielkie serca i chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych.
W ramach Przeworskich Mikołajek prowadzone były konkursy, zabawy, malowanie twarzy, były też dmuchane zjeżdżalnie. Nie mogło zabraknąć szczególnego gościa - pojawił się sam święty Mikołaj, który rozdawał prezenty grzecznym dzieciom (co tłumaczy, dlaczego nikt z nas nic nie dostał, no, może poza panią Agnieszką). Zabawie i śmiechom towarzyszył wyższy cel - zbieranie datków na Michalinkę. Naszym wolontariuszom udało się zebrać kwotę 2336,57 złotych – jesteśmy zadowoleni.
W tym dniu mogliśmy też po raz pierwszy rozwiesić baner naszego klubu, który wykonał dla nas Rejonowy Oddział PCK w Przeworsku – Dziękujemy Baner będzie nam towarzyszył w kolejnych akcjach aby lepiej promować naszą szkołę i klub.