Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku odbędzie się w kompleksowo odnowionej sali gimnastycznej. Jej remont nie byłby możliwy bez funduszy, które przeznaczył na ten cel Zarząd Powiatu Przeworskiego.
Negocjacyjne doświadczenia Pana Starosty Zbigniewa Kiszki pozwoliły uzyskać przystępną cenę na wykonanie i montaż certyfikowanej podłogi sportowej duńskiej firmy JUNCERS. To światowej klasy producent systemów podłóg sportowych oraz podłóg obiektowych z litego drewna. Realizacji dokonała firma ERZET  -  PODŁOGI Jarosław Zajączkowski z Bielska Białej. ERZET od 2006 roku jest autoryzowanym i bezpośrednim partnerem JUNCKERS INDUSTRIER A/S w Polsce.
Posadzka sportowa to wyjątkowe podłoże. Wykonywana jest pod kątem intensywnego i zróżnicowanego ruchu korzystających z niej uczniów. Ma zapewnić im bezpieczeństwo, ograniczyć ryzyko kontuzji, a jednocześnie dać dynamikę wykonywanym ruchom.
Remont sali gimnastycznej, po niezbędnych demontażach wyeksploatowanych elementów i instalacji, obejmował wspomnianą wyżej podłogę oraz:
- wymianę instalacji,
- malowanie sali gimnastycznej,
- wymianę oświetlenia w systemie LED ,
- wymianę okien.
    Modernizacja przebiegała dwuetapowo. W grudniu 2016 roku wykonano wymianę stolarki okiennej, pozostałe prace remontowe przeprowadzono w okresie letnim.
Wykonane usługi znacząco poprawiły warunki uprawiania sportu przez uczniów naszej szkoły oraz wygląd sali gimnastycznej. Na powyższe zadania Zarząd Starostwa Powiatowego w Przeworsku przekazał 190 912 zł.